HABIBI - Selen vitamín E- deficit

Kód: 2087/2 2087/10 2087/1 2087/3-5 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: Habibi
766 Kč 3 138 Kč 490 Kč 1 189 Kč od 490 Kč
Do 3 dnů Do 3 dnů Do 3 dnů Do 3 dnů Zvolte variantu
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
1.10.2021 1.10.2021 1.10.2021 1.10.2021 Zvolte variantu

HABIBI- SELEN, vitamín E – DEFICIT (Organický selen – Sel-plex). Speciální směs pro selen-deficitní koně na doplnění stávající krmné dávky o selen v organické podobě od Alltechu Sel-Plex. Dále obohaceno o vit. E a Bioplex zinku. Dále pro koně překlenutí deficitu selenu v krmné dávce v regionech s nedostatkem selenu v půdě nebo při dovozu krmiva z oblastí chudých na selen. Vhodné pro doplnění selenu u skupin koní náchylných na jeho nedostatek. 

Pro koně: 1kg, 2kg, 3,5kg, 10kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HABIBI- SELEN, vitamín E – DEFICIT (Organický selen – Sel-plex). Speciální směs pro selen-deficitní koně na doplnění stávající krmné dávky o selen v organické podobě od Alltechu Sel-Plex. Dále obohaceno o vit. E a Bioplex zinku. Dále pro koně překlenutí deficitu selenu v krmné dávce v regionech s nedostatkem selenu v půdě nebo při dovozu krmiva z oblastí chudých na selen. Vhodné pro doplnění selenu u skupin koní náchylných na jeho nedostatek. Pro koně: 1kg, 2kg, 3,5kg, 10kg.

Základní charakteristika:

pro selen-deficitní koně na doplnění stávající krmné dávky o selen v organické podobě od Alltechu Sel-Plex. Dále obohaceno o vit. E a Bioplex zinku.

- pro překlenutí deficitu selenu v krmné dávce v regionech s nedostatkem selenu v půdě nebo při dovozu krmiva z oblastí chudých na selen.

- pro doplnění selenu u skupin náchylných na jeho nedostatek – koně v oblastech s nedostatkem selenu (svalová onemocnění, zatuhávání, myopatie), březí a kojící klisny, novorozená hříbata (sací reflex, životaschopnost, vývoj srdce), rostoucí mladí koně (svalovina), koně v reprodukci (hřebci – podpoří pohyblivost, přežitelnost, počty a dobrou konzervovatelnost spermií, klisny – pravidelný říjový cyklus, podpoří vaječníky), dále koně v zátěži (sportovní, nemocní, v rekonvalescenci a při vyšší zátěži imunitního systému vnějšími vlivy – např. plísně, nepřízeň počasí).

Selen je velice důležitý pro všechny tkáně v těle, protože ve spolupráci s vit. E je hlavní ochranou všech buněčných membrán před zátěží volných radikálů. Pomáhá tak před rozpadem buněk ve všech tkáních těla, zvyšuje jejich odolnost při zátěži.  Nejnáchylnější na nedostatek selenu jsou buňky rychle se obnovující (reprodukční buňky, buňky žláž – mléčná žláza), buňky zatěžované (svalové), dále je selen důležitý pro správné fungování štítné žlázy a růst a regeneraci organizmu. Selen celkově zajišťuje základní obranyschopnost organizmu.

Selen je v přírodě obsažen v půdě v anorganické podoběRostliny jej vážou organickou formou do svého těla a to je přirozená forma selenu pro koně. Pokud je selenu v půdě nedostatek, chybí i v rostlinách a pak následně i v organizmu koně. Přidávání anorganické formy selenu do krmné dávky koně je neefektivní a zatěžuje to organizmus koně. Organická forma - Sel-plex od Alltechu je vyrobena unikátní technologií pomocí kvasinek, které umí vázat ve svém těle selen v organické formě jako rostliny. Tato forma je pro koně přirozená - umí s ní pracovat, umí ji dobře využít ve tkáních, umí ji zde uložit a využít v době vyšší potřeby, umí ji poslat přes placentu a zásobit tak nenarozený plod, pomáhá zvyšovat životaschopnost novorozených mláďat. Této formy se organizmus umí i dobře zbavit, pokud je potřeba. Sel-plex je tedy šetrný pro koně i pro životní prostředí.

Upozornění: Při zařazení do krmné dávky je zapotřebí brát v úvahu všechny jeho zdroje z krmné dávky (doplňky, granule, musli, píce) a doplnit pouze potřebné množství. Nepřekrmujte jej!

Pro zhodnocení zásobení selenem u konkrétního koně lze použít krevní testy - kontaktujte Vašeho veterinárního lékaře. Se zařazením do KD a doporučením pro konkrétní případy poradíme na info@habibiprokone.cz.

Dávkování:

10 - 20 g směsi / koně / den dle ostatních parametrů krmné dávky.

20 g směsi HABIBI obsahuje 0,93 mg selenu a 266 mg vit. E.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kůň
Záruka: 2 roky